FB INST

Tel. 800 827 926

Lanový park Tarzanie je určený široké veřejnosti, dětem i dospělým, jednotlivcům i kolektivům.  Trasy lanových překážek jsou navrženy tak, aby si každý návštěvník mohl zvolit vhodnou obtížnost podle svých fyzických i psychických schopností. Profesionální instruktoři jsou vždy připraveni vám poradit i pomoct při případných nesnázích.  

 

Časté dotazy

Je v areálu WC?

Přímo v Tarzanii bohužel WC není (nedostali jsme svolení od CHKO jej vybudovat), ale můžete využít WC v přilehlých občerstveních nebo hotelech.

Lze u vás platit platební kartou?

Zatím to není možné, ale hledáme řešení jak tuto službu nabídnout.

Mohou do areálu psi?

Ano, mohou, pokud se o ně v každém momentu budou starat jejich majitelé tak, aby neobtěžovali návštěvníky Tarzanie.

Půjčujete rukavice na lezení?

Ano, máme k dispozici omezený počet rukavic, ale z kapacitních důvodů nejsme schopni zajistit vždy zrovna vyprané, takže musíte počítat s tím, že už je někdo před vámi použil. Rukavice ovšem nejsou pro lezení nezbytně nutné. Pokud máte své, nejlépe cyklistické rukavice, tak si je vezměte.

Mohu do areálu s kolem?

Ano, cyklisti jsou u nás vítáni, jen prosím parkujte svá kola do cyklistických stojanů a neopírejte je o stromy pod překážkami. Za odložená kola neručíme.

Když budu jen doprovázet lezoucí osobu, platím taky vstupné?

Ne, platí pouze osoby lezoucí některou z překážkových tras. Areál je volně přístupný.

Je možné lézt i za mokrého počasí?

Ano, běžně lezeme i za mírného deště. Provoz v Tarzanii není možný jen za bouřky nebo námrazy.

Je nutná rezervace před příchodem do Tarzanie?

Rezervace pro jednotlivce, rodiny a skupiny do 20 osob není potřebná, což znamená, že kdykoliv v otevírací době můžete příjít a lézt vámi vybranou trasu nebo trasy.

Je potřeba nějakého vlastního lezeckého vybavení?

Není potřeba žádného vlastního vybavevení, vše potřebné vám zapůjčíme a v instruktáži naučíme používat. Nemůžete používat vlastní vybavení, vše, včetně horolezecké přilby, musí být od nás.

Jak budu jištěný?

Způsob jištění je na různých trasách rozdílný. Všechnu techniku a pravidla se naučíte v “Instruktáži” v klidu na zemi, ještě dříve než se vydáte na svou trasu. Nemějte obavy, zvládne to každý.

 

Jízda na kladce 

Mohu u vás platit poukazy tipu Flexi Pass apod. ?

Ne, nepříjímáme žádné poukázky.

Mohu u vás platit v Eurech?

Ano, můžete v aktuálním kurzu valuty-nákup.

Je u vás možnost nějakého občerstvení?

Kromě čerstvého Beskydského vzduchu nenabízíme nic k jídlu ani k pití. Můžete si donést vlastní občerstvení nebo využít blízkého bufetu U Bobra nebo některou z hotelových restaurací Troyer a Ráztoka.

Je u vás možné uschovat během lezení nějaké cennosti?

Ano, ale jen drobné předměty typu klíče od auta, mobil, peněženky apod.. Rozhodně nepříjmeme k úschově batoh nebo nějakou objemnou tašku.

Udrží mne ta vaše lana?

Ano, určitě udrží každého, kdo se nám vleze do sedáku a může mít klidně i více jak 120kg.

Zvládne to moje dítě? (nejčastější dotaz rodičů)

Na tuto otázku je vždy těžké odpovědět, jelikož neznáme zdatnost vašeho dítěte, ale trasy překážek jsou nastaveny dle obtížnosti tak, aby průměrně zdatné dítě trasu zvládlo. Pokud dítě chce, nebojte se jej na trasu poslat, navíc nabízíme vrácení vstupného zpět, pokud nepřekoná čtvrtou překážku trasy. Je tu i další možnost změny trasy na méně obtížnou bez doplatku, je-li nová trasa levnější než první zakoupená, samozřejmě pokud nepřekoná čtvrtou překážku..

Co zahrnuje cena za vstupné na trasu překážek?

Základní vstupné zahrnuje jednu trasu, vstupní instruktáž, zapůjčení horolezecké výstroje a dohled instruktora při přechodu překážkovou tratí. Dohled instruktora neznamená, že se permanentně věnuje jen jednomu lezci, ale má zpravidla na starost více lezoucích osob a bývá nablízku tak, aby mohl včas poradit nebo pomoci při obtížných situacích.